PANTUM TONER DOLUMU NASIL YAPILIR

PANTUM TONER DOLUMU NASIL YAPILIR

PANTUM TONER DOLUMU NASIL YAPILIR, NELERE DİKKAT ETMELİYİZ.

Sitemizden satın aldığınız Pantum PA-200B Toner Dolum Kitini kullanarak tonerinizi çok kolay doldurabilirsiniz.

Öncelikle toner dolumu yapabilmeniz için kendinize uygun bir ortam yaratarak dolum yapacağınız alana bir gazete kağıdı sermenizi tavsiye ediyoruz. Sonra toneri açmak için gerekli ekipmanları ve toneri yanınıza alarak işleme başlayabilirsiniz. Birinci adımda tonerin üzerinde çipin takılı olduğu tarafın vidalarını sökün. (sadece çipli olan kapağı sökeceksiniz) Vidalarını söktüğünüz kapağı çıkarın, kapaktaki iki adet metal parçasına dokunmayın! Eski çipi toner kapağıdan çıkarın, aynı yönde yenisini takın daha sonra tonerdeki toz bölümüne ulaşmak için toner yanında bulunan tıpayı çıkarın. Size gelen toz şişesini dikkatlice açarak tıpayı çıkardığınız bölüme tozutmadan ekleyin. Dolum tamamlanınca tıpayı geri takıp yan kapağı kapatın. Kapağı kapatırken dişlilerin eksiksiz olduğuna ve çentiklerin takmayan uygun halde olmasına dikkat edin. Eğer çentikler ve çelik aksın yönü değişmişse kapağı kapatmakta ısrarcı olmayın. Uygun yönü bulana kadar deneyin ve kapağı zorlamadan kapatın. Vidalarıda kapattıktan sonra makinanıza takara doldurduğunuz toneri test edebilirsiniz. Toner dolumu yaptıktan sonra toneri asla çalkalamayın. Tonerlerinizin iç mekanızmasında tozu dağıtmaya yarayan bir mekanizma vardır.

Şimdi Pantum PA-200B Toner Dolum Kiti yada Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner dolumu ile ilgili sık sorulan sorulara yanıt verelim.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW dolum yaptıktan sonra ortalama kaç sayfa gider; %5 doluluk oranı ile 1600  sayfa çıktı alırsınız

 

Pantum Pa-210EV Toner Kartuşu modeli ve ilk kez dolum yapmak; Cihazınızdan çıkan ilk toneri doldurmanızda bir sakınca yoktur. Yeni toner alıp onun bitmesini beklemeniz gerekmez.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner temizleme işlemi zor mu; Toner dolumu yaptıktan sonra kuru bir bezle yüzeysel olarak temizleyebilirsiniz. Yeşil silindiri bilmeyenlerin asla temizlememeniz gerekmektedir aksine tozlu kalmasında fayda vardır. . Toner temizleme işlemi derken atık haznesini kasetediyorsanız bilmeyen biri için çileye dönüşebilir. Videoları iyi izlemeniz halinde yapıp yapmamaya kendiniz karar verin.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner tam dolumdan yaklaşık kaç çıktı alıyorsunuz?; Firmamızdan aldığınız dolum kiti ile %5 doluluk oranı ile 1600 sayfa çıktı alırsınız
toneri nerden alınır

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner dolum kitini nereden alınır; Firmamızdan dolum kiti alarak gönül rahatlığı ile kullanırsınız. Dolum yapamayacağınızı düşünmeniz halinde ofisimize getirerek dolum desteği alabilirsinizi, yardımcı oluruz :)

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner her dolumda çip değiştirmek gerekiyor mu; Evet 

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner mürekkebin bittiğini nasıl anlarız? ; Cihazınız toner bitimnce uyarı vermektedir.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner sınırsız dolum yapılabiliyor mu? ; Her elektronik eşyanın olduğu gibi tonerlerinde belli bir ömrü vardır. Bu ömür yine her elktronik eşyada olduğu gibi kullanıma bağlıdır. Siz toneri söküp takarken düşürürseniz, yada dolum esnasında bir sıkıntı oluşursa yine bizim sitemizden vidaları sökmeden kolay dolumu yapılan tıpalı versiyon pantum muadil toner alabilirsiniz.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner kartuşun bir ömrü var mı?: Evet var, tonere fiziksel bir zarar vermediğiniz taktirde baskılarınız toner dolu olsa bile silik çıkıyorsa sitemizde yeni bir pantum muadil toner almanız gerekmektedir.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW toner turuncu ışık neden yanıyor?: Öncelikle cihaza kağıt sıkışmadığına emin olun. makinadan toneri çıkarın içinde farklı bir cisim var mı diye inceleyin daha sonra toneri tekrar takarak info tuşu ile çıktı almatı deneyin. 

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW başlangıç toner kartusu dolum yapılıyormu yoksa başka toner alıp bitince onumu doldurmaliyim; Evet başlangıç kartuşuna dolum yapabilirsiniz

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW Toner Çip değiştirmek zorunlumu? : Pantum yazıcılarda her seferinde çip değişimi zorunludur. Çip değiştirmek istemiyorsanız yazıcınızı sınırsız hale getirmek için resetletebilirsiniz.
Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW yazıcı var hangi toneri kullanmalıyım?: Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW yazıcı modelleri için Pantum PA-200B Toner Dolum Kiti kullanmalısınız.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW kac kere doldurabiliyoruz?: Baskılarınız bozulmadığı sürece aynı toneri defalarca kullanabilirsiniz

Pantum PA-200B Toner Dolum Kiti çipi ve boyasını nereden alacağım?: Pantum PA-200B Toner Dolum Kiti sitemizden alabilirsiniz

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW çip ne durumlarda degistiriliyor?: Her toner dolumunda çip değişimi zorunludur.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW yazıcı resetleme nedir?: Pantum yazıcılarınızda sürekli çip değişiminden kurtulmak için yapılan bir yazılım yükleme işlemidir.

Pantum P2500W / M6550NW / M6600NW yazıcı resetleme garantiyi bozar mı?: Evet bozar ama bin liralık yazıcı garantiden çıkmasın diye günün sonunda 5 katı çip yada dolum kiti parası vermek mi istiyorsunuz?

Firmamız türkiye piyasasına yeni girmiş PANTUM marka ve model yazıcılarınızın kartuş ve toner dolumunu, tekli çip ve toz satışını, cihaz tamir, bakım, onarım, teknik destek gibi satış sonrası fiziksel işlemlerini yapmaktadır.

Pantum pandemi dönemiyle birlikte siz son kullanıcıların hayatına adeta ilaç gibi yetişti, okul kapanmaları beraberinde öğrenci velilerini laptop ve yazıcı almaya süreklemişken, Pantum pa-210 toneri kullanan Pantum 2500w düz yazıcısı ve Pantum 6660w fotokopi modellerinin cep telefonundan yazdırma özelliği bulanan versiyonlarının ithal etmesi ile laptop ve pc ihtiyacını ortadan kaldıran bir görev üstlenmiş oldu.

Piyasada tabiki wifi özellikli cihazlar mevcuttu, ancak hiçbirisi Pantum pa210 toner ve pa210 toner dolumu özellikli yazıcıların sahip olunabilirlikleri kadar uygun satılmıyordu, ekonomik olmasıda tam bu noktada devreye girip aynı özellikteki büro makinelerine yarı fiyattan sahip olunabilirlik kattı.

İlk zamanlarında Pantum p2500w, m6500, m6500n, m6550nw, m6660nw yazıcı fotokopi cihazlarının muadil toner ve dolum tedarik sorunları ile karşılaşılabiliyordu ve gayet normaldi,arz ve talebe göre tepki alıp alternatifler gelişmeye başlayınca tonerofisi olarak burada devreye girerek ithal ettiğimiz yan sanayi ve orjinal sarf malzemeleri yarı mamül üretim(refil kit-dolum kit) ile birlikte satış sonrası muadil ve dolum ürünleri alınabilir hale  getirdik.

Pantum pa210 tonerleri, refil kit olarakda satılabiliyor, Pantum pa210 refil kit içeriğinde bir toz birde çip bulunuyor. Pantum pa210 chip baskınız bozulmadan biterse, sadece çip alıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Pantum pa-210 toner kullanan yazıcılarımızın modellerini aşağıda listeliyoruz, sizde listedeki bir modeli kullanıyorsanız bizle iletişime geçip,
-pantum pa-210 toner dolum talebinde bulunabilirsiniz
-pantum pa-210 orjinal toner tedarik edebilirsiniz
-pantum pa-210 muadil toner tedarik edebilirsiniz
-pantum pa-210 toz+çip dolum kiti alıp kendiniz dolum yapabilirsiniz
-pantum pa-210 toz dökerim derseniz bize getirebilirsiniz.
-ataşehir Pantum pa210 toner dolumu ve muadil orjinal toneri kapınızda, p2500w, m6500, m6550n, m6660nw
-Pantum pa210 toner dolumu ve muadil orjinal toneri kapınızda, p2500w, m6500, m6550n, m6660nw

Pantum toner dolumu ne kadar, Pantum 2500 muadil toner fiyatları, Pantum 2500w ikili dolum kiti, Pantum 6500 fotokopi, m6550n, m6660nw fotokopi makinalarının öncelikle Ataşehir bölgesinde sarf malzemeleri konusunda tüm desteği sağlayabilecek konumdayız. 
    Istanbul genelinde avrupa yakasında ve anadolu yakasında Pantum tonerleri için bizimle iletişime geçip, dolum, muadil, orijinal kartuş ve tonerler için ümraniyede Pantum, ataşehirde Pantum tuzalda Pantum kartalda Pantum sultanbeylide Pantum Sancaktepe Sarıgazi yenidoğanda Pantum.
Çekmeköy Pantum toner dolumu, Çekmeköy Pantum pa210 refil kit, taşdelende Pantum muadil ve dolum tozu ve çipi ihtiyaçlarınızda ürünlerimizi tercih edebilirsiniz, 
    gezici servis araçlarımız ile anadolu yakasında tuzla Çekmeköy Kadıköy ataşehir Ferhatpaşa Kozyatağı bostancı dudullu imes Şerifali şile Üsküdar bölgelerinde sizlere randevulu hizmet verebiliyoruz.

    Hangi yazıcıyı almalıyım
    merhabalar, bizler tüketici olarak sadece kendi emek alanlarımıza kadar yoğunlaşıyoruzki hayatın diğer alanlarında hayat devam ederken her iş kolu kendini geliştirirken tek alanda yoğunlaşmamıza sistem sebep olurken, kazanmak için yoğunlaştığımız alanların dışına çıkmayınca yanlış kararlar emekteki kazanımları alıp götürür ve maalesef kayıp olan zaman elde kalır.
    Yazıcı alırken üreticiler değer kaybı yaşamamak için fiyat endeksini dolar üzerinden Amerikan alım gücü üzerinden ücretlendirme yaparlar, 55 dolarlık bir toner bizde bugünkü kur ile 500 iken bu rakam amerikalı biri için onun cebindeki 55 tl gibidir, biz aynı ürünü 10 kat fazlaya almak durumunda kalıp bunun farkına varıp alternatiflere yönelince buradada önümüze arz talep dengesi çıkıyor, çok satılan printerin toner ve kartuş maliyetinde orjinal muadil dolum gibi seçenekler varken kullanıcılar bu istatistiki bilgileri bilmeden fiyat performansına göre alım yapabiliyorlar.Bizler burada yazıcı ve fotokopi tercihi yaparken maliyet performansı hesabında devreye giriyoruz,
    öncelikle ihtiyaç belirlerken farklı alternatifleri göz önünde tutarak tercihler yapmak en doğru adım olacaktır, aşağıdaki alternatiflerden hangisine giriyorsunuz bunu bildikten sonrası kolay olacaktır.
    -yazıcı ihtiyacınız ev içini olacak
    -yazıcı ihtiyacınız emlak ofisi muhasebe yada hukuk bürosu için mi olacak
    -yazıcı ihtiyacınız küçük işletmeniz için mi olacak
    -yazıcı ihtiyacınız kobiniz yada şubeleriniz içinmi olacak
    Yazıcılarda kendi içinde 2 ana gruba ayrılıyor, kartuşlu ve tonerli sarf malzemeler tüketen büro makinaları olacak şekildedir.
Ne varki bu iki tüketim ürünü arasında ters orantı vardır, sıvı kartuşlu yazıcı printer ve fotokopi makinaları sahip olunabilirlikleri bakımından ilk tercih edilen cihazlardır. Her ne kadar uygun fiyata sahip olunabilsede püskürtme uçları zaman içinde tıkanabiliyor, tıkanma sebebi ise püskürtme uçlarının harika resimler çıkarırken uygulaması gereken karışım dengesi için yüzlerce gözenekten geçip kağıtla buluşması gerçekleşiyor. İncecik sıvılar pasif kullanımlarda özellikle haftalarca çıktı alınmaması durumunda” pıhtı “ atıp tıkanıklıklara ve beraberinde yeterli karışım sağlanamayınca örneğin “yeşil yaprağın mavi çıkması “ gibi durumlar ile karşılaşılıyor, daha uzun kullanmama durumlarında bembeyaz kağıdı olduğu gibi boş verebiliyor, bu durum mürekkep tanklı modellerde dahi oluşmaktadır, orjinal mürekkep kullanımında dahi kuruma olma ihtimaline karşı baskı kafası temizleme yazılım uygulaması bulunmaktadır.
    Tonerli modeller tercih edebileceğiniz cihazların ilk sırasında yer almalıdır, tonerli fotokopi ve yazıcılardada yine bir ters orantı vardır, mürekkeplide pasif kullanım dezavantaj iken, tonerli modellerde pasif kullanım dezavantaj olmaktan çıkıyor baskı kafası kuruma gibi bir derdi olmuyor, peki nerede bu terslik, tabiki orjinal lazer tonerlerin fiyatlarının  enflasyon kaynaklı pahalı olmasından kaynaklanıyor. Ne varki lazer tonerli yazıcılarda ikincil bir alternatif daha var oda amerikan orjinal tüketim ürünleri fiyatına dolum toner yada muadil toner alternatiflerinin bulunmasıdır.
    Alım yaparken iki şekilde adım atacağız
    -Bütcemiz kısıtlı ise önceliğimiz mürekkepli cihaz alımı olacak
    -bütçemiz yetiyorsa yada zorlayabiliyorsak önceliğimiz lazer toner kullanan cihaz alımı olacak
Özellikle mürekkeplide tanklı modellere yönelmeliyiz, lazer toner kullanan modellerde ise minimum 2 yıldır satışta olup muadil toneri satış öncesinde sorgulayıp işlemi tamamlamak en doğru adım olacaktır. Aksi durumda alternatifi bulunmayan kartuş ve toner hallerinde cihaz ile baş başa kalma durumunuz olacaktır. Sistem cihazın ya orjinaline itecektir yada muadili olan alternatife yönlendircektir, buda önceki cihaz yatırımınızın boşa gitmesi anlamına gelirki buda bizlerin istemediği durumdur.

 

 • pantum kartuş dolumu
 • pantum toner dolum seti
 • pantum toner tozu
 • pantum p2500 toner dolumu
 • pantum p2500w toner dolumu
 • pantum m6600nw toner dolumu
 • pantum p3010dw toner dolumu
 • pantum m6550nw toner dolumu
 • pantum p2500 toner dolumu ankara
 • pantum toner doldurma
 • pantum toner fiyatları
 • p3300dn toner
 • pantum p2500 toner dolum kiti
 • pantum pa-200bv1 toner dolum kiti
 • pantum p2500 lazer yazıcı toner dolumu
 • pantum m7300fdw toner dolumu
 • pantum p2500 toner dolumu nasıl yapılır
 • pantum p2000 toner dolumu
 • pantum p3300dn toner dolumu
 • pantum p3300dw toner dolumu
 • pantum p3010 toner dolumu
 • pantum pa-210 toner dolumu
 • pantum p2500 toner dolum seti
 • pantum tl-410 toner dolumu
 • pantum yazıcı toner dolumu
 • pantum p2500 w yazıcı toner dolumu
 • pantum 6550 toner dolumu
 • Pantum PA-200B dolum kiti
 • Pantum Pa-210EV Toner Kartuşu

 

Etiketler: pantum kartuş dolumu, pantum toner dolum seti, pantum toner tozu, pantum p2500 toner dolumu,
Aralık 20, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinizde çerezler ile toplanan kişisel verileriniz Veri Politikamız
Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.